Twitter’ın en çok takipçili hesabı artık Elon Musk!

Share

Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk, platformda en çok takip edilen kişi olmayı başardı. Eski ABD Başkanı Barack Obama’yı geride bırakan Musk, şu anda 133 milyonun üzerinde takipçiye sahip.

Elon Musk, geçtiğimiz yıl 44 milyar dolara Twitter’ı satın alarak sosyal medya dünyasında büyük bir sürpriz yapmıştı. Satın almadan sonra Twitter’ın tasarımını ve işlevlerini değiştiren Musk, bazı kullanıcıların tepkisini çekse de takipçi sayısını artırmayı sürdürdü. Haziran ayında 100 milyon takipçiye ulaşan Musk, son aylarda yaptığı ilginç ve provokatif paylaşımlarla dikkat çekti.

Musk, Twitter hesabını hem kendi şirketleri ve projeleri hakkında bilgi vermek hem de gündeme ilişkin yorumlar yapmak için kullanıyor. Ayrıca zaman zaman anketler düzenleyerek takipçilerinin fikirlerini soruyor. Örneğin geçtiğimiz ay Donald Trump’ın Twitter’a geri dönüp dönmemesi konusunda bir anket açmış ve çoğunluğun “evet” oyu vermesi üzerine Trump’ın hesabını yeniden aktif etmişti. Musk, aynı zamanda Twitter CEO’su olarak devam edip etmemesi konusunda da bir anket yapmış ancak “istifa et” seçeneği önde çıkmasına rağmen henüz bu konuda bir adım atmamıştı. Musk, bu görevi uygun bir aday bulana kadar sürdüreceğini belirtmişti.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...