Üç Cisim Problemi, ikinci sezon onayını aldı

Share

Çinli bilim-kurgu yazarı Liu Cixin’in ödüllü eseri “Üç Cisim Problemi”nden uyarlanan Netflix dizisi “3 Body Problem,” 21 Mart’ta izleyicilerle buluştu. Büyük bir bütçeyle hayata geçirilen bu dizi, izleyicilerden yoğun ilgi gördü. Her ne kadar başlangıçta beklenen büyük çıkışı yapamamış olsa da, ilerleyen haftalarda izleyici kitlesini artırarak önemli bir izlenme oranına ulaştı. Bu durum, dizinin ikinci sezon onayı almasını kolaylaştırdı.

Nitekim Netflix, bugün yayınladığı kısa bir video ile dizinin ikinci sezonunun onaylandığını resmen duyurdu. Ancak, ikinci sezonun yayın tarihi hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Dizinin yaratıcıları, “Game of Thrones”un ünlü isimleri D.B. Weiss ve David Benioff, bu projede Alexandre Woo ile iş birliği yaparak dizinin ikinci sezonunu da hazırlayacaklar.

“3 Body Problem,” uzun yıllara ve farklı coğrafyalara yayılan karmaşık bir hikâyeyi anlatıyor. İlk sezon, 1960’larda Çin’de yaşayan genç bir kadının aldığı bir kararın, günümüzde tüm Dünya’nın kaderini nasıl etkilediğini ele alıyordu. İkinci sezonda, Dünya’nın birkaç yüzyıl içinde uzaylı bir ırk tarafından istila edileceğini öğrenen insanlık, bu istilaya hazırlanmak ve mümkünse durdurmak için mücadele verecek.

Dizinin bu evrensel ve zamanlar arası hikâyesi, izleyicilere hem bilim-kurgu hem de dramatik unsurlar sunarak geniş bir izleyici kitlesi yaratmayı başardı. İkinci sezonun da aynı ilgiyle karşılanması bekleniyor.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...