Xiaomi’den Apple’a şarj aleti göndermesi

Share

iPhone 12 için hazırlanan kutu içeriği günlerdir tartışılıyor. Apple’ın hem kulaklığı hem de şarj adaptörünü bundan böyle ayrı bir şekilde satmak istemesi teknoloji gündemine damgasını vurdu.

Xiaomi’den iPhone 12’nin tanıtılmasından sonra ilginç bir hamle geldi. Twitter hesabından müşterilerine bir hatırlatma yapmak istediğini söyleyen Çinli firma, şarj adaptörü göndermesi ile sözlü düelloyu başlatmış oldu.

Teknoloji dünyasında birbirlerine sözlü bir şekilde sataşmayı tercih eden teknoloji firmaları, bir süre sonra eleştirdiği stratejiyi kullanabiliyor. Xiaomi tarafından yapılan ilgili Twitter paylaşımında Çinli firmanın kendisinden emin olduğunu anlıyoruz.

Bundan böyle bütün iPhone modelleri için hazırlanan kutularda şarj adaptörü ve kulaklık olmayacak. Bu strateji ilk olarak iPhone 11, iPhone SE ve iPhone XR modellerine uygulandı. Diğer iPhone modelleri de böyle bir uygulama tabi olacak.

iPhone 12 kutu içeriği

“Endişelenmeyin, Mi 10T Pro’nun kutusundan hiçbir şeyi eksiltmedik.” cümlesi ile Apple’a direkt bir şekilde göndermede bulunan Xiaomi, 5 saniyelik bir video yayımladı. Apple bundan böyle yoluna 20W’lık şarj adaptörü ve MagSafe isimli kablosuz şarj aleti ile devam edecek.

Karbon salınımını yüzde 39 oranında azaltmayı hedefleyen Apple, sevkiyat masraflarını da azaltmayı istiyor. Birçok kişiye göre Xiaomi de Apple’ın bu stratejisini kendisine göre uyarlayıp hayata geçirecek. iPhone 12 için hazırlanan kutu içeriği daha çok tartışılacak gibi duruyor.

https://shiftdelete.net/iphone-12-kutu-icerigi-ile-xiaomi-tarafindan-tiye-alindi

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

You may also like...