‘Yaşadığım en büyük acı annemi kaybetmekti!’

Prens William’ı duyguları hakkında açıkça konuşurken hiç duymadık. O kardeşi Prens Harry’yi kıyasla her zaman daha temkinli ve kontrollüydü. Özellikle konu anneleri Lady Diana olunca. Prens Harry annelerinin vefatının ardından yaşadığı travmayı defalarca dile getirdi. Bazen katıldığı bir televizyon programında, bazen de ziyaret ettiği bir vakıfta. Korkularını, endişelerini, acısını şeffaflıkla paylaşarak üstelik.

Belki abi olmanın getirdiği sorumlulukla, belki de kraliyet kurallarını kardeşinden daha çok önemsediği için iç dünyasıyla alakalı sessiz kalmayı, konuştuğu zamanlarda ise son derece politik davranmayı bir iletişim formu haline getirdi Prens William. Evet, güler yüzünü, içtenliğini ve pozitif enerjisini hiç yitirmedi fakat söz iç dünyasına gelince kapalıydı işte!

prince william ile ilgili görsel sonucu

Geçtiğimiz günlerde ruhsal sağlığı konu alan bir BBC programında travmatik deneyimler yaşayan kişilerle bir araya gelerek deneyimler ve acı üzerine ilk kez bu kadar açık konuşan Prens William, 1997 yılında hayata gözlerini yuman annesi hakkında ilk kez bu kadar açık konuştu. “Yaşadığım en büyük acı annemi kaybetmekti. Genç yaşta böyle bir kayıpla sınanınca, ileride başınıza gelebileceklerden korkmuyorsunuz. Aynı kaybı yaşayan insanları hissediyorum. Gözlerinde tuhaf bir hüzün oluyor.”

Vogue