Yeni Dacia Duster Türkiye’de üretilecek

Share

Oyak Renault, yeni nesil Dacia Duster için Bursa’daki fabrikasında üretim yapmaya başlayacağını duyurdu. 2024 yılında piyasaya çıkması planlanan yeni Duster, hem tasarım hem de teknoloji açısından yenilikler sunacak.

Casus kameralara yakalanan yeni Duster, yoğun kamuflaj altında olsa da daha dinamik ve modern bir görünüme sahip olduğu anlaşılıyor. Araç, 8 inçlik dokunmatik ekran, Apple CarPlay, 360 derece kamera, kör nokta uyarı sistemi, yokuşta iniş kontrol sistemi gibi özelliklerle donatılacak.

Yeni Duster, hem 4×2 hem de 4×4 versiyonlarıyla satışa sunulacak. Araçta 1.0 Tce benzinli ve 1.5 DCi dizel motor seçenekleri yer alacak. Ayrıca fabrika çıkışlı LPG’li modeller de olacak.

Bursa’da üretilecek olan yeni Duster’ın fiyatlarının nasıl etkileneceği ise merak konusu. Bazı kaynaklar, yerli üretim avantajıyla fiyatların düşebileceğini iddia ederken, bazıları ise fiyatların artabileceğini öne sürüyor. Bu konuda resmi bir açıklama yapılmadı.

Dacia Duster, Avrupa’nın en çok tercih edilen SUV modellerinden biri. Türkiye’de de büyük ilgi gören araç, Egea Cross ile rekabet halinde. Yeni Duster’ın bu rekabette nasıl bir performans göstereceği ise zamanla belli olacak.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...