Yeni Mercedes S Serisi, otonom sürüş devrimi yapacak!

2020 Mercedes S Serisi otonom sürüş konusunda oldukça iddialı olacağa benziyor! Alman otomotiv devi Mercedes‘in yaptığı açıklamaya göre yeni S serisi, otonom sürüş konusundaki yetenekleri ile de kendinden söz ettirecek!

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre 2020 yılında yollarda olması planlanan yeni S serisi, şirketin otonom sürüş konusunda en ileri seviye otomobili olacak.

2020 Mercedes S Serisi otonom sürüş yetenekleriyle dikkat çekecek!

3. seviye otonom sürüş yetenekleri ile donatılacak olan yeni S serisi, neredeyse sürücüye ihtiyaç duymadan her koşulda otonom sürüş deneyimini yaşatabilecek.

Bu seviye ile birlikte sürücünün direksiyonu tutmasına gerek kalmayacak. Sadece aracın kendi başına çözemeyeceği durumlar olması durumunda sürücü ikaz edilerek kontrolün yeniden sürücüye verilmesi sağlanacak.

Mercedes‘in en büyük rakiplerinden olan BMW‘nin ise 3. seviye otonom sürüş için 2021 yılını planladığı biliniyor.

Bir diğer Alman devi Audi ise 2019 Audi A8 ile 3. seviye otonom sürüş deneyimini daha önce yaşatarak, BMW ve Mercedes gibi rakiplerinin önüne geçmeyi amaçlıyor.

Alman üreticilerin bu yenilikleri sayesinde Almanya, otonom sürüş konusunda yeni ve tarihi yasal düzenleme yapmak durumunda kalacak gibi gözüküyor.

Shiftdelete