Yeni Game of Thrones Teorisi Gece Kralı’nın Amacını Açıklıyor

Game of Thrones‘un bir sezonunu daha geri bırakmamızın ardından hepimiz olayların nasıl son bulacağını merak ediyoruz. Bunun yanında ölülerin ordusuna liderlik eden Gece Kralı‘nın asıl amacı hikayenin önemli gizemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Reddit kullanıcısı bir Game of Thrones hayranı Gece Kralı’nın hepimizi şaşırtacak bir amacı olduğuna inanıyor.

Game of Thrones’un yedinci sezon finalinde gördük ki Gece Kralı ve devasa ordusu Duvar’ı aşmayı başardı. Westeros‘un işgaliyle birlikte Büyük Savaş başlıyor. Sekizinci sezon da bu savaşa ve yaşananlara odaklanacak. Peki ama Gece Kralı’nın asıl amacı ne? Herkesi bir ölüye dönüştürmek kimileri için yeterli bir motivasyon değil. Reddit kullanıcısı baatezu’ya göre Gece Kralı’nın gitmek istediği spesifik bir yer var: Gods Eye gölü. Riverlands’te konumlanan bu bölge Children of the Forest‘in ak gezenleri yarattığı yer olarak biliniyor. Bu teoriye göre Gece Kralı yaratıldıkları yere geri dönmek ve Children of the Forest’in büyüsünü bozmak istiyor. Bu sayede ak gezene dönüşen herkesin insan formuna geri döneceği ve yaşamaya kaldıkları yerden devam edebileceği düşünülüyor.

Doğrusu Game of Thrones’un bu şekilde sonlanması herkes için fazlasıyla şaşırtıcı olacaktır. Teorinin ne kadar gerçekçi olduğunu ise zaman gösterecek.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...