Tayvan depremi yonga sektörünü sarsıyor: TSMC üretimi kısmi olarak durdurdu

Share

Tayvan’da kısa bir süre önce yaşanan 7.2 büyüklüğündeki deprem, geniş çapta endişe yaratırken, yonga sektöründe de gerginlikler yaşanıyor.

Tayvan’da bulunan önemli yonga üreticileri, bu felaketin ardından üretimi durdurmak zorunda kaldılar ve çalışanları evlerine gönderdiler. Güvenlik sistemleri devrede tutulurken, tesislerde oluşan zararlar incelenmeye başlandı.

TSMC, Innolux, SMC ve UMC gibi önemli üreticilerin yanı sıra, diğer yerel yonga üreticileri de etkilenmiş durumda. TSMC’nin bazı bölümlerdeki çalışanları geri çağırdığı ancak artçı sarsıntılar devam ettiği için üretimin hala kesintiye uğrayabileceği belirtiliyor.

Depremin yonga üretimine ne tür zararlar verebileceği henüz net olarak anlaşılamamış olsa da, gecikmelerin tedarik zincirinde sorunlara yol açabileceği kaydediliyor.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...