Mobimatter e-sim servisi: Güvenli mi ve performansı nasıl?

Share

Operatörlerin hiç de uygun olmayan yurt dışı tarifeler sunması sebebiyle kullanıcıların artık e-sim gibi alternatifleri var.

Kısaca anlatmak gerekirse iPhone XS/XR ve sonrası modellerin tamamında bulunan e-sim teknolojisini, Mobimatter vb yurt dışı servislerle ister sadece data isterseniz telefon numarası da ekleyerek aktive edebilirsiniz. Kullandığınız operatör ne olursa olsun, yurt dışından alınan sim kart mantığıyla çalışan e-sim ile hem fiziksel kart ihtiyacınız ortadan kalkacak hem de yerel operatörün aşırı fiyatlandırmasından kurtulacaksınız.

Fiyat olarak alternatifler arasında en hesaplı çözümü sunan Mobimatter’ı Avrupa tatili için 1 ay/10 gb seçeneğini 12.99$ karşılığı deneme fırsatımız oldu. App Store üzerinden indirilen uygulama sonrası, iPhone 14 ile mail’e gelen QR kodu okutmamızın saniyesinde aktive oldu. Bahsettiğimiz paket Türkiye dahil Avrupa’da 32 ülkede geçerli.

Eğer Mobimatter hizmetinden faydalanmak isterseniz, sonraki alımlarınızda geçerli 5$ kullanılabilir bakiyeden aşağıdaki referans koduyla üye olarak yararlanabilirsiniz:

5$ kodu:

ERBAK10181

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...