Close

Samsung, katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u 26 Nisan 2019’da piyasaya sürecekti. Ancak inceleme amaçlı gönderilen cihazların ekranları kolayca bozulunca şirket, telefonları bir süre ertelediğini açıkladı. Yayınlanan son raporlara göre Samsung Galaxy Fold tasarımı değişime uğrayacak.

İnceleme amaçlı Samsung Galaxy Fold’a erken erişen basın mensupları, cihazlarının ekranlarının kolayca kırıldığını açıkladılar. Bunun ardından hızla aksiyon alan Samsung, 26 Nisan tarihinde Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Kore’de piyasaya sürülecek olan Galaxy Fold’u ertelediğini açıkladı.

O günden bu yana telefon üzerinde titizlikle çalışan Samsung, tasarımsal bazı değişikliklere gidebilir. Yayınlanan raporlara göre menteşe, ekranın üstündeki koruyucu tabakayı gövdeye sıkıştırdı. Bu da ekranın kolayca kırılmasına, bozulmasına yol açtı. Ayrıca koruyucu tabakanın bir ekran filmi gibi görünüyor olması ve kullanıcıların bu filmi kolayca çıkarması da temel sorunlardan biri olarak belirlendi.

Bu sorunları çözmek için çeşitli yollar üzerinde çalışan şirket, tasarımsal bazı değişiklikler üzerinde çalışıyor. Bu bağlamda Samsung, ekran koruyucu tabakayı ve menteşe sistemini değiştirecek gibi görünüyor. Ekran koruyucu tabakanın değişmesi ile birlikte ekranın içerisine toz ve kir girmemesi, böylece ekrana kolayca zarar gelmemesi hedefleniyor.

Bu yeni değişikliklerin şu an Güney Kore’deki merkezde test aşamasında olduğu belirtiliyor. Çeşitli stres testlerine maruz bırakılan ekran, başarılı sonuçlar elde ediyor. Cihazın herhangi bir sorun çıkmaması durumunda bu yıl sonuna kadar piyasaya çıkması bekleniyor.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.