Huawei: Telefonda 6 GB RAM’e Gerek Yok

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlar da gittikçe daha yetenekli bir hale geliyor. Fakat bazen telefonlar o kadar yüksek donanımlarla geliyor ki, bu kadar yüksek performansa gerçekten ihtiyaç var mı diye sormaktan edemiyoruz. 6 GB RAM’e geçiş yapmanın eşiğine geldiğimiz günümüzde Huawei’den bu durumla ilgili olarak bir açıklama geldi.

Huawei P serisinin yönetici ismi Lao Shi, Weibo üzerinden yaptığı açıklamada 4 GB RAM ile 128 GB depolama alanının 6 GB RAM ve 64 GB depolama alanına göre çok daha iyi bir kombinasyon olduğuna dikkat çekti. 4 GB RAM’in kullanıcıların günlük ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabildiğini belirten Shi, 6 GB RAM’e gerek olmadığını ifade etti. Tabii ki kullanıcıların istediği özellikteki cihazı kullanmakta özgür olduğunu sözlerine ekleyen Shi, isteyenlerin Huawei’nin 6 GB RAM’li cihazlarını tercih edebileceğini belirtti.

Huawei zaman zaman donanımsal anlamda aşırılıklardan yakınsa da kendisi de bu modayı takip etmek zorunda kalıyor. Önceden Full HD ekranın yeterli olduğunu ve bu çözünürlüğün üstündeki ekranların akıllı telefonlar için gereksiz olduğunu ifade eden Huawei, daha sonrasında gelen talepler doğrultusunda daha yüksek çözünürlüklü ekranlara geçiş yapmak zorunda kalmıştı. Dolayısıyla Huawei 6 GB RAM’i gereksiz bulsa da şu an olduğu gibi gelecekte de bu RAM seviyesinde ve hatta çok daha üstünde cihazlar üretmesi gerekecek.

GizmoChina, Log

Selim Kamitoğlu

[Serinletici'den ayrıldı] İç mimar Selim Kamitoğlu'nun tasarım anlayışı ve neyin nasıl görüneceğine dair doğal içgüdüleri onu işinde olduğu gibi hayatın diğer alanlarında da yalnız bırakmıyor. Yaşantısını İstanbul’da sürdüren Selim, Serinletici ile beraber aile şirketinde yönetici olarak çalışıyor. Aynı zamanda LGBTİ aktivisti de olan Selim, hayatın her alanında sosyal eşitliğe inanmayı sürdürüyor.| selim.kamitoglu@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.