Close

Elon Musk ve dahi ekibinin elinden hiçbir sorun kurtulamıyor!

Söz konusu otomobiller olduğunda yeniliklerle anılan Tesla, Şubat ayında yayınladığı bir yazılım güncellemesi ile araçlarına köpek modu ekledi. Bu mod sayesinde evcil hayvanların araç içerisinde bırakılması mümkün hale geliyor.

Araç sahibi bu modu aktif ettiğinde ekranda dışarıdan bakanların görebileceği şekilde “Sahibim yakında dönecek.” yazısı yer alıyor. Bu sayede araç içerisi sürekli serin tutulurken, araç sahibi bunu cep telefonundan kontrol edebiliyor.

Rahul Sood isimli araç sahibi geçtiğimiz günlerde köpek modunun sadece klima ayarları otomatik haldeyken çalıştığını fark etti. Modu aktif ettikten sonra klima ayarlarını değiştirirseniz yani manuel moda geçerseniz, devre dışı kalıyor.

Aracına döndüğünde sıcaklığın yükseldiğini gören Sood, Twitter üzerinden yaşadığı bu durumu Tesla ile paylaştı. Elon Musk duruma hemen müdahale edeceklerini açıkladıktan kısa süre sonra araçlar için güncelleme yayınlandı.

Bu kapsamda klima ayarları manuel haldeyken köpek modunun sorunsuz bir şekilde çalışması mümkün hale getirildi. Geçtiğimiz dönemde araç içi sıcaklığı konusunda yapılan bir test oldukça ürkütücü bir detayı gözler önüne sermişti.

Dışarıda hava sıcaklığının 15 derece civarında olduğu bir durumda, araç içerisindeki sıcaklığın pencerelerin kapalı olması halinde bir saat içerisinde 40 dereceye kadar ulaşabildiği gözlemlendi. Bu evcil hayvanlar için oldukça riskli.

https://shiftdelete.net/tesla-kopek-olumu-hata-giderdi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.