F1: Alonso, en büyük rakibinin Schumacher olduğunu söyledi

Formula 1 tarihinin en başarılı pilotlarından biri olan Fernando Alonso, kariyerindeki en büyük rakibinin Michael Schumacher olduğunu söyledi.

Alonso, Formula 1’de 20. sezonunu yaşıyor ve iki kez Dünya Şampiyonu oldu. Alonso’nun şampiyonlukları, Schumacher’in hakimiyetini sona erdiren yıllarda geldi.

Alonso, Aston Martin’in sponsoru Bang & Olufsen ile yaptığı bir röportajda, Schumacher ile olan rekabetinin kendisi için çok özel olduğunu belirtti.

Alonso, “Birçok harika pilotla yarıştım ama Michael Schumacher benim için en büyük rakipti. O zamanlar Formula 1’i kontrol ediyordu ve onunla mücadele etmek çok zordu. Onu yenmek çok tatmin ediciydi.” dedi.

Alonso’nun Schumacher ile olan mücadelesi, Formula 1 hayranları tarafından da unutulmaz olarak nitelendiriliyor. Alonso’nun Schumacher’i geçtiği Imola 2005 ve Japonya 2006 gibi yarışlar, sporda klasik olarak kabul ediliyor.

Alonso’nun eski rakibi Damon Hill de Alonso’yu övdü ve onun Schumacher gibi bir fırsatçı olduğunu söyledi.

Hill, F1 Nation podcast’inde yaptığı açıklamada, “Fernando çok zeki bir pilot. Formula 1’i çok iyi anlıyor ve Michael gibi boşlukları görebiliyor. Onunla yarışmak çok zevkliydi.” dedi.