‘Serinletici’ Limonlu Kahve

Share

Bu defa bir tarifin aksine tavsiyeyle kaşınızdayız.

Beyninizin kahve isteğini ertelediğiniz sıcak bir yaz akşamı karşımıza çıktı ‘serinletici’ limonlu kahve. Belki kendimizi bile zor ikna ettiğimiz soğuk içeceğe alternatif, başta beynimizin bile inanmakta güçlük çektiği limon esansıyla.

Damak tadımız için yeniydi. Aklımız ve diğer duyularımız için de öyle. Ama kahve, limon gibi ayrı ayrı beğendiğimiz her şeyi içinde barındırıyorsa sıcak bir başlangıç yapmama şansı var mıydı? Elbette hayır.

Sıcak bir yaz akşamını serinleten bir sıcak başlangıçtı bu. İlk olan ve asla son olmayacak ve hızla ‘serinletici’ ismini üzerine geçiren bir başlangıç.

Çorlu’da Badem ile Vişne‘nin her zamanki sıcaklığında, ikramında ve cömertliğinde.

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...