Play Station 4 unboxing

Share

Merhaba yeni bir unboxing’de beraberiz. Bugün PS4 paketini beraber açacağız. Öncelikle kısa bir bilgi verelim. PS4, Sony’nin 2013 Kasım ayında piyasaya çıkardığı oyun konsolu. Zamana uygun güzel bir oyun istasyonu olan serinin son halkası PS4, kullanıcılarına bolca yenilikler sunmuş. Şimdi paketi açarak bunları tanıyalım.

Kill Zone ‘lu PS4 paketine ilaveten, Kamera, PS4’ün üzerine konduğu usb portlu kızak ve kumandanın içine yerleştirildiği racing whell de aldık bunların da paket içerikleri olacak yazımızda.

İşte paket içeriğimiz. Bir adet Dual Shock4, mono kulaklık, PS4, HDMI kablo, USB kablo, güç kablosu.

Paket içeriği

Dual Shock4 ve mono kulaklık

Dual Shock4 kablosuz kontrol cihazı Share düğmesi, renkli ışıklı çubuk ve yeni dokunmatik yüzeye sahip. Biz alırken butonların üzerine takılabilen silikon başlıkları da beraberinde aldık. Çünkü yeni cihazlarda bu butonların aşınma problemi varmış. Ayrıca paket içeriğinde var olan mono kulaklığı, cihaza bağlayarak, online multi player oyunlarda iletişim sağlanabiliyor. Dalga Mavisi, Jet siyah ve Mağma Kırmızı renklerinde kontrol cihazları mevcut. Tabiki eşiminki siyah benimki ise kırmızı. (Resimde başlıklar takılı)

DS4 önden görünüş

PS4 yeni kamerası eskisinden daha büyük, özelliklerine gelince,;
Sesli komutlarla konsolunuza talimatlarda bulunabiliyorsunuz. Örneğin;

“Play Station” şeklinde seslendiğinizde bu menü açılıyor. (Bu menüden yine sesli olarak oyunu seçip başlatabiliyoruz)

“Take screenshoot” diyerek ekran görüntüsünü alabiliyoruz

“Power” şeklinde seslendiğimizde

Menü açılıyor, ses komutuyla bekleme moduna alabiliyor veya cihazı kapatabiliyoruz.

Ayrıca kamera move kumandayla da uyumlu ve kullanıcı girişlerinde kullanılan yüz tanıma özelliği de mevcut.

Drive Club Racing Wheel, Dualshock’u içine takarak, yarış oyunlarında direksiyon etkisi veriyor.

DualShock takılı hali

PS4’ü takabileceğiniz, USB portlu kızak hem PS4’ünüzü dik kunumda tutuyor, hem de üzerindeki portlarla daha fazla USB kullanma imkanı sağlıyor.

Ayrıca, Play Station Plus üyeliğiyle bedava veya indirimli içerik indirebilirsiniz. Bu içerikler aylık olarak güncelleniyor.

Ben Mayıs ayı ücretsiz içeriklerinden “Stick it to the man” oyunu indirdim. 500 GB’lık kullanım alanı bulunan PS4’e benzer pek çok içerik indirebilirsiniz.

PS4 ilk büyük güncellemesi de yeni yayınlandı. Bu güncelleme birçok yenilik getirdi. Artık Dual Shock üzerine konmuş olan ışığın şiddetine kullanıcılar müdahale edebilecek, benim gibi oyun videoları yayınlayanlar için önemli bir özellik olan oyundan kayıt yapabilecek ve bunları Share Factory ile düzenleyebilecek. Ayrıca DS4 üzerinde bulunan touchpad ile artık ekrandaki klavye üzerinde gezilerek rahatlıkla yazı yazılabiliyor.

Başak Üsgülen