Samsung, katlanan telefonlarla Note serisini geçmeyi hedefliyor

Share

Samsung mobil deneyim bölümü başkanı TM Roh, Galaxy Fold ve Flip serisinin satışlarını, 2021’de üretimi durdurulan Galaxy Note serisinin performansıyla kıyasladı.

Şirket, Galaxy Z Flip 5 ve Galaxy Z Fold 5 modellerine büyük bir umutla bakıyor ve bu yeni katlanan telefonların bir dönem çok sevilen Galaxy Note serisinin satışlarını geçebileceğine inanıyor. Hatırlatmak gerekirse, Galaxy Note serisi 12 milyon adet sattı. Galaxy Z serisinin Galaxy Note serisini geride bırakması, katlanan telefonların ana akım haline geldiğinin bir işareti olarak kabul ediliyor.

Pazar araştırma şirketi IDC’nin verilerine göre, 2023 yılında dünya genelinde katlanan telefon satışlarının 21.3 milyon adede ulaşması bekleniyor. Henüz normal telefonların satış rakamlarına ulaşmasa da, Galaxy Z serisi telefonların Samsung’a önemli kazançlar sağladığını gösteriyor.

Samsung, son dört yılda dünya genelinde katlanan telefonlar satan tek marka konumunda bulunuyor. Ancak katlanan telefonların çoğu hala küresel pazarda nadir olarak bulunuyor. Samsung, katlanabilir teknolojilerdeki liderliğini sürdürerek bu alanda önemli bir rol oynamaya devam ediyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...