Threads, bir günde rekor kırdı!

Share

Twitter’da Elon Musk’ın yarattığı kaostan bıkan milyonlarca kullanıcı, Meta’nın yeni uygulaması Threads’e akın etti. Mark Zuckerberg’in duyurduğu gibi Instagram Threads, sadece bir gün içinde 30 milyon kayıt aldı. Peki, Threads’te ne kadar gönderi yapıldı?

Threads’te 95 milyon gönderi ve 190 milyon beğeni paylaşıldı. Bu, platformun 24 saat içinde elde ettiği muhteşem başarı. Ayrıca Threads, Instagram ile bağlantılı olduğu ve davetiye istemediği için kullanıcı sayısı da hızla artmaya devam ediyor. Şu an uygulama mağazalarında en popüler uygulama durumunda. Hatta Threads, tarihin en hızlı büyüyen uygulaması unvanını kazandı. Kullanıcılar, Twitter’a eskisi kadar girmeseler de hesaplarını silmediklerini belirtiyor. Sonuçta bu hızlı yükselişin alternatiflere bağlı olarak değişebileceğini de biliyorlar.

Threads uygulamasının geliştirilmesi gereken pek çok noktası olduğunu da söylemek lazım. Arayüzü çok basit olan uygulamada dm özelliği yok, trendler bölümü yok, kronolojik akış yok, hashtag desteği yok, sadece mobilde çalışıyor gibi Threads’in acilen güncellenmesi gereken birçok eksiği var.

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...