YSK Erken Seçim Hazırlıklarına Başladı

Koalisyon hükümeti çalışmalarıyla birlikte 45 günlük süre ve “erken seçim” ihtimalinin de gündeme gelmesi YSK’yı harekete geçirdi.

7 Haziran seçimlerinden hemen sonra 1600 ton filigranlı kağıt ihalesi açan YSK, ilk partide 600 ton kağıdı Eylül’de teslim alıyor.
Kağıtların geri kalanı ise Kasım ayında teslim alınacak.

YSK yetkilileri, açılan kağıt ihalesi dışında herhangi bir hazırlığın bulunmadığını belirtirken, ihalenin her ihtimale karşı hazırlıklı olunmak amacıyla yapıldığı açıklandı.

Koalisyon hükümeti kurulamaması halinde gerçekleşebilecek olan erken seçimin 2015’in Kasım ayında yapılabileceğinin altı çiziliyor.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Deniz Çalışkan

[Serinletici'den ayrıldı] İstanbul Aydın Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olan Deniz, profesyonel öğrenimini yerel gazetelerde sürdürmeye devam ediyor. Kitap ve müziksiz bir hayatı kabul etmeyen Deniz için kitaplardan uyarlanan filmler özenle kaçılması gereken aktiviteler arasında yer alıyor. Serinletici'de iletişim sorumluluğu kapsamında sitenin sosyal medya ve WhatsApp gibi hesaplarını koordine eden Deniz, aynı zamanda Serinletici haber bölümünde çalışıyor. denizc@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.