Mahindra’nın Yeni Aracı: KUV100

Geçtiğimiz haftalarda Pininfarina’nın kontrolünü eline alan Mahindra grubu yeni araç tanıtımında da gaza bastı. Özellikle pick up ve SUV tarzı modelleriyle dikkat çeken firmanın yeni aracı da küçük bir SUV olacak.

Henüz teknik olarak bir konsept olan otomobil ince yapılı ön panjuru ve far yapısıyla Range Rover modellerini andırıyor. Yükseğe yerleştirilmiş yan aynalar ve dikkat çekici yan çizgilere sahip olan KUV100 küçük lastikleriyle pek dengeli durmuyor.

İç mekanında 3+3 oturma düzeni kullanılacak olan otomobilde 1.2 litre hacimli benzinli ve Diesel motorlar görev yapacak. Atmosferik emişli benzinli ünite 82 beygir güç, 114 Nm tork üretebilirken turbo Diesel motor 77 beygir güç, 190 Nm tork üretiyor. Her iki seçenekte de 5 ileri vitesli manuel şanzıman ve önden çekiş sistemi standart olarak sunulacak.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.