Renault Clio Makyajlandı

B segmentinin önemli oyuncuları arasında yer alan ve üretimi Türkiye’de süren Renault modeli Clio makyajlandı. Görünümünde büyük farklılıklar bulunmayan otomobilin donanımıysa artık daha zengin.

Ana hatları değişikliğe uğramayan küçük Fransız önden bakıldığında yeni nesil LED farlarıyla dikkat çekerken tampon ve ön panjurun da rötuşlandığı görülebiliyor. Yeni gövde rengi seçenekleri ve jant tasarımları da donanıma eklenmiş.

İç mekanda da genel olarak bir fark görülmezken trim panelleriyle renk seçenekleri farklı seçeneklerde sunulmaya başlamış. R&Go eğlence ve bilgilendirme sisteminin yanında Bose ses sistemi de donanım kalemleri arasına eklenmiş.

Kaput altında iki benzinli ve bir Diesel motorlara görev vermeye devam eden Renault’nun 1.2 litre hacimli benzinli ünitesi 90 ve 120 beygir güç üretebilen versiyonlara sahipken Diesel motor 90 ve 110 beygir gücünde iki seçenek sunuyor. Gücü 100 beygir üzerinde olan ikili 6 ileri vitesli manuel şanzımanla alınabiliyor.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.