Amazon Prime Video’da Fallout dizisi için ilk yorumlar oldukça olumlu

Share

Amazon Prime Video’da yayınlanacak olan Fallout dizisi, izleyici ile buluşmadan önce eleştirmenler tarafından incelendi ve ilk yorumlar oldukça olumlu.

Sevilen oyun serisi Fallout’un merakla beklenen dizi uyarlaması, Amazon Prime Video’da izleyici karşısına çıktı. Dizinin ilk bölümlerini önceden izleme şansı yakalayan eleştirmenler, diziye dair eleştirilerini paylaşmaya başladı. İlk yorumlar, dizinin genel olarak beğenildiğini ortaya koydu.

Fallout dizisine gelen ilk yorumlar son derece olumlu. Bugün itibarıyla dizi, Rotten Tomatoes’da %91 gibi yüksek bir puan aldı. Eleştirmenlerin büyük çoğunluğu, dizinin uyarlandığı oyun serisinin atmosferini başarıyla ekrana yansıttığını belirtiyor. Ayrıca dizi, aksiyon ve şiddet unsurlarını cesurca kullanarak dikkat çekiyor; bu da pek çok eleştirmen tarafından takdir ediliyor.

Dizinin yaratıcıları arasında Westworld’ün de yapımcıları olan Jonathan Nolan ve Lisa Joy ikilisi bulunuyor. Dizi, oyunlarda olduğu gibi Vault’ta, yani yeraltı sığınağında başlıyor. Vault’tan ayrılarak kıyamet sonrası bir dünyaya adım atan Lucy (Ella Purnell), dış dünyanın tehlikeleriyle yüzleşiyor. Lucy’ye eşlik eden karakterlerden biri ise Walton Goggins tarafından canlandırılan The Ghoul olacak.

Fallout serisi, kıyamet sonrası bir gelecekte geçmesine rağmen retro bir tarza sahip. Amazon Prime Video’nun yüksek bir bütçeyle hazırladığı dizi uyarlaması da bu retro-futuristik temayı başarılı bir şekilde yansıtıyor.

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...