Ferrari LaFerrari Aperta

Ferrari’den bir süredir beklenen haber sonunda geldi. İtalyan üretici, en yüksek performanslı modeli LaFerrari’nin üzeri açılabilen seçeneğini tanıttı. Aracın isminin aldığı takı da Aperta oldu.

Aslına bakılırsa görünüm olarak sabit tavanlı kardeşinden küçük farklılıklarla ayrılabilen otomobilin tavanı kapalı konumdayken ikiliyi ayırabilmek zor. Artık sabit olmayan tavan nedeniyle kapıları tavanın ortasına kadar uzayamayan Aperta’nın ön çamurlukları arkasına da küçük solungaçlar eklenmiş.

İç mekanı da kardeşinden farksız olan otomobilin kaputu altında görev yapan 6.3 litre hacimli v12 motor ve elektrik motoru da tanıdık. İçten yanmalı ünite 800 beygir güç, 700 Nm tork üretebilirken elektrik motoru 163 beygir güç, 270 Nm’lik katkı sağlıyor. 7 ileri vitesli, çift kavramalı, yarı otomatik şanzıman ve arkadan itiş sistemi bu araçta da standart olarak sunuluyor.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.