Android’in Mimarından Akıllı Telefon Geliyor

Andy Rubin önderliğindeki Essential Products sunacağı amiral gemisi akıllı telefon ile özellik ve fiyat anlamında iPhone ve Pixel modellerine rakip çıkmak niyetinde.

Andy Rubin

Android mimarı Andy Rubin, Essential Products Inc. adlı şirketi üzerinden üst seviye bir akıllı telefon sunma hazırlığı içerisinde. İşte, merak uyandıran akıllı telefon hakkındaki detaylar.

Andry Rubin üst seviye akıllı telefon sunma hazırlığında

Andry Rubin’in tek bir platform altında çeşitli mobil ve akıllı ev ürünleri toplamak hedefindeki şirketi Essential, yeni bir hamle olarak bu yılın ortalarında amiral gemisi bir akıllı telefon sunmak üzere kolları sıvamış durumda.

Kaliforniya’daki başvurularında ürünleri olarak akıllı telefonlar, tabletler ve mobil yazılımları listeleyen şirketin ilk cihazının tüm bağlantılı ürünlerinin merkezinde yer alacağı ifade ediliyor. Apple ve Google’dan birçok ismin yer aldığı 40 kişilik ekibin, akıllı telefonlarının hem özellik hem de fiyat anlamında doğrudan iPhone ve Pixel ile rekabet edecek düzeyde olmasını istediği bilgiler arasında.

iPhone Plus 7 akıllı telefondan daha büyük, çerçevesiz ve seramik arka yüzeye sahip olduğu söylenilen prototiplerin üretim için biraz daha elden geçirilmesi gerektiği, ek olarak şirketin bir 3D Touch sürümü üzerinde çalıştığı belirtiliyor. Kendi manyetik şarj ve aksesuar bağlantılarını da geliştiren Essential, bu sayede satış sonrası donanım özellikleri de sağlamak niyetinde.

Öte yandan Essential’ın cihazlarında Android tabanlı bir işletim sistemi kullanıp kullanmayacağı konusu henüz netlik kazanmış değil. Amiral gemisinin üretimi içinse Foxconn ile görüşüldüğü söyleniyor.

Shiftdelete