Snoop Dogg, Yeni Klibinde Trump’ı Palyaçoya Benzetti

Amerikalı rapçi Snoop Dogg ‘palyaço’ konseptli yeni klibinde ABD Başkanı Donald Trump’a ‘silah’ doğrulttu.

snoop dog trump

Karakterlerin palyaço makyajıyla görüldüğü ‘Lavender’ adlı klipte Snoop Dogg, Trump’a yakın mesafeden ‘tabanca’yla ateş ediyor, oyuncak olduğu anlaşılan silahtan ‘BANG’ yazısı çıkıyor.

İlerleyen sahnede Trump zincirlenmiş olarak da görülüyor.

Independent’ın Bilboard’dan alıntıladığı söyleşide Snoop Dogg, “Bütün dünya palyaçolarla dolu. Sanat yönetimi ve gerçeklik açısından klibin konsepti çok doğru çünkü bu şerefsizlere bakarsanız bazıları gerçekten palyaço” dedi.

Ünlü rapçi şöyle devam etti: “Bu şerefsizin uygulamaya çalıştığı yasak, başkanlığı kazanması, polisin insanları öldürmesi ve yanına kar kalması, insanların kenevirden dolayı 20-30 yıl hapis yatması ama siyah olmayanların sokaklarda bundan para üstüne para kazanması… Renginizden veya isminiz etnik kökeninizle bağlantılısıyla haksız yere suçlanıp hapse atılabilirsiniz ve teni renkli olmayanların milyonlar, milyarlar kazandığını görebilirsiniz.”

Bütün gün üzerinde konuşulabilecek çok fazla ‘palyaçoluk’ yaşandığını söyleyen Snoop Dogg ‘polis’, ‘başkan’ gibi bazı meseleleri videoda özellikle göstermek istediklerini söyledi.

Diken

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.