Apple, AirPods Taleplerine Yetişemiyor

Apple’ın büyük beğeni toplayan kablosuz kulaklığı AirPods beklenenden çok daha fazla ilgi görüyor. Öyle ki teknoloji devi kullanıcı taleplerine yetişme noktasında sorun yaşıyor.

Kısaca hatırlatmak gerekirse tamamen kablosuz bir kulaklık olan AirPods geçtiğimiz sene gün yüzüne çıkmıştı. Başlangıçta sadece beyaz renkte üretilen kulaklık daha sonra siyah seçeneğine de kavuşmuştu. Bu mat siyah tasarım da fazlasıyla beğenilmişti. Satışlar konusunda iyi bir başlangıç yapan AirPods’a olan ilgi her geçen gün arttı. Kullanıcıların olumlu yorumları cihazın daha fazla dikkat çekmesine neden oldu.

Apple‘ın Q3 kazançları açıklanırken AirPods’un ismi de anıldı. Apple’ın CEO’su Tim Cook bu kablosuz kulaklığın gördüğü ilgiye değinmeden geçemedi. Kulaklığın gördüğü talep nedeniyle üretim kapasitesinin yetersiz kaldığını dile getirdi. Kapasiteyi artırmalarına rağmen henüz talebe yetişemediklerini açıkladı. Bu durumu “AirPods için inanılmaz bir talep görüyoruz. Creative Strategy’in anketine göre kullanıcılarımızın yüzde 98’i bu kulaklıktan memnun. Üretim kapasitesini artırdık. Cihazları kullanıcılarımıza olabildiğince hızlı iletmek için çabalıyoruz. Tüm çabalarımıza rağmen talebe yetişme konusunda zorlanıyoruz.” sözleriyle özetledi.

Bu noktada AirPods’un Türkiye’de 899 TL‘den alıcı bulduğunu hatırlatmakta yarar var. Kısacası bu kablosuz kulaklığın yüksek fiyatı kullanıcıların taleplerini azaltmıyor. Aksine yapılan olumlu yorumlar taleplerin her geçen gün artmasına neden oluyor.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...