iPhone X Üretim Sorunları Aşıldı

iPhone X’in yurt dışında satışa sunulmasına sayılı günler kaldı. 3 Kasım’da başta Amerika olmak üzere dünyanın belli ülkelerinde satışa sunulmaya hazırlanan Apple iPhone X modelini satın almak sandığınız kadar kolay olmayabilir.

Ancak iPhone X satın almayı düşünüyorsanız; iyi bir haberimiz var. Telefonun piyasaya sürülmesine sayılı günler kala güvenilir kaynaklardan Ming-Chi Kuo, telefon ile ilgili yeni bir bilgi paylaştı. Kuo’nun paylaştığı bilgiye göre telefonun üretiminde yaşanan sorunlar çözüme kavuşmuş durumda.

Daha önce ortaya çıkan dedikodularda iPhone X’te yaşanan problemin derinlik algılyabilen TrueDepth teknolojisinden kaynaklandığı belirtilmişti. Telefonun anteni için gerekli esnek baskılı devre kartının üretiminde yaşanan sorundan ötürü iPhone X’in piyasaya çıkışının gecikebileceği bahsedilmişti. Telefonun ön kamerasında kullanılan ışık projektörüyle ilgili sorunun üstesinden gelindiği ifade ediliyor.

Apple Türkiye iPhone X modelini ne zaman satışa sunacak?

İlk etapta 2-3 milyon sevkiyat yapılması beklenen iPhone X’in dördüncü çeyrekteki sevkiyatının 25-30 milyona ulaşması bekleniyor. Türkiye satış fiyatı kısa bir süre önce açıklanan iPhone X’in Türkiye’de kasım ayının sonunda veya en geç aralık ayında satışa sunulması  bekleniyor.

Log

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı okuyor ve Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.