Dünyanın en hızlı SUV’si: Lister LFP

İngiliz otomobil üreticisi Lister Motor Company, dünyanın en hızlı SUV’u ile sürücülerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Temelleri Jaguar F-Pace modeline dayanacak olan Lister LFP, tasarımıyla oldukça dikkat çekiyor.

SUV otomobil sınıfına bambaşka bir hava katacak olan Lister LFP, 670 beygir gücündeki motoruyla alanının en hızlı olacak. Jaguar SVR üzerine geliştirilecek olan tasarımıyla oldukça, spor bir görünüme sahip olan SUV otomobil çok yakında asfalt ile buluşması bekleniyor. İddialı duruşu ile sürücülerin şimdiden büyük ilgisine maruz kalan Lister LFP‘nin teknik özellikleri paylaşılmadan önce, aracın büyüleyen görselleri sürücüler ile paylaşıldı.

Jaguar F-Pace‘de yer alan 5.0 litrelik süperşarj destekli V8 motorundan güç alacak olan Lister, yapılan geliştirmeler sonrasında daha güçlü bir hale getirilecek. Bildiğiniz gibi Jaguar F-Pace, 283 km/s’lik maksimum hız değerine sahip. Bu motor üzerinde bir takım yapılandırmalar yapacak olan Lister Motor Company, dünyanın en hızlı SUV aracını üretmeyi hedefliyor.

Paylaşılan görseller ile birlikte yeni araçta bizleri nasıl bir tasarım anlayışının karşılayacağını görmüş olduk. Lister LFP‘i Jagur F-Pace modelinden ayıran en önemli detaylardan biriyse, aracın yerden yükseklik değerini gösterebiliriz. Yeni araçla birlikte aracın yerden yükseklik değerini düşürecek olan yetkililer, oldukça iddialı bir SUV otomobil ile rakiplerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yeşil ve sarının mükemmel uyumuyla görenleri kendine hayran bırakacak olan Lister LFP’nin sınırlı sayıda üretileceğini de belirtelim. Henüz aracın teknik özellikleri hakkında şirket yetkilileri tarafından resmi bir açıklama yapılmadı. Yeni SUV otomobil 140 bin avrodan başlayan fiyatlarla alıcısını bulacak. Aracın ilk müşteri teslimatının ise Ekim ayı içerisinde yapılacağının da altını çizelim.

Shiftdelete

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.