Mick Schumacher, Avrupa F3 şampiyonu oldu

Mick Schumacher, Hockenheim’da gerçekleştirilen ikinci yarışı ikinci sırada tamamladı ve Avrupa Formula 3’te bitime bir yarış kala şampiyonluğunu ilan etti.

Yarışa pole pozisyonundan başlayan Juri Vips, startta yerini korumasına karşın ilk turda Mick Schumacher’le yan yana geldi.

Alman pilot dış taraftan zorlasa da rakibini geçemedi ve Vips, güvenlik aracı sonrası farkı açmaya başladı.

Schumacher yarışın kalan kısmında hata yapmadı ve kontrollü bir sürüş gerçekleştirdi.

Vips damalı bayrağı ilk sırada görürken, Schumacher ikinci sırada finiş gördü ve bitime bir yarış kala 2018 Avrupa Formula 3 şampiyonu oldu.

Schumacher damalı bayrağı görmesinin ardından son derece mutluydu ve şampiyonluğunu kutladı.

Öte yandan yarışı Ralf Aron üçüncü sırada tamamlarken, Jehan Daruvala dördüncü ve Robert Shvartzman beşinci oldu.

Fabio Scherer altıncı, Daniel Ticktum yedinci, Alex Palou sekizinci, Jonathan Aberdein dokuzuncu ve Nikita Troitckii onuncu oldu.

Motorsport

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.