Vettel: 2019’da Leclerc’le birlikte hareket etmliyiz

Ferrari, 2014 yılından bu yana birlikte yarıştığı Kimi Raikkonen’le gelecek yıl devam etmemeyi tercih ederken, Vettel gelecek sezon Ferrari’de ilk kez farklı bir takım arkadaşına sahip olacak.

Bununla birlikte Leclerc, şimdiye kadar çıktığı yarışlarda iyi bir sürücü olduğunu göstermesine karşın sadece bir yıldır F1’de yarışıyor ve yeterince tecrübesi yok.

Vettel bundan ötürü genç pilotun daha fazla deneyim kazanması ve Ferrari’yi geliştirebilmek için birlikte çalışmaları gerektiğini söyledi.

Motorsport.com’a konuşan Vettel, şöyle dedi: “Charles’ın Kimi olmadığını gayet iyi biliyorum. Kimi de Charles değil. Haliyle kesinlikle farklı bir mücadele olacak.”

“O çok genç ve bu yüzden kafasında ve aklında çok fazla şey olacak . Bu yüzden takım için birlikte çalışmamız gerektiğine inanıyorum.”

“Beni yenmek istediğine eminim ki, ben de onu yenmek istiyorum. Kurallarımız çok açık. Kimi ile de durum aynıydı. Ama bence kilit nokta birlikte çalışmamız. Dediğim gibi kafasında çok fazla şey olacak.”

“Ben onun takım arkadaşıyım, ben de yardım etmek adına buradayım. Herhangi bir oyun oynayacak, bir şeyler saklayacak veya bunun gibi şeyler yapacak son kişiyim. Bu yüzden Kimi ile çok iyi anlaşıyoruz çünkü çok benzeriz. Neler olacağını göreceğiz.”

Raikkonen her ne kadar Ferrari’den ayrılacak olsa da, gelecek yıl Formula 1’de yarışmaya devam etme kararı aldı ve Sauber’le iki yıllık anlaşma imzaladı. Bu 2007 dünya şampiyonunun 40’lı yaşlarda F1’de olacağı anlamına geliyor.

Fakat Vettel, kariyerinin takım arkadaşı kadar uzun olacağından emin değil.

“Kimi kadar yarışabilmem için önümde on yılım daha var. Bu çok uzun bir zaman. Gerçekten bilmiyorum, toplamda yaklaşık 400 GP’den bahsediyoruz.”

“Asla asla dememelisiniz ama bilemiyorum. Bu duruma göre değişebilecek bir şey. Önümüzdeki on yıl içinde Ferrari ile kazanırsam neden olmasın ki?”

Motorsport

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.