Close

DC Comics çizgi roman karakterleri arasında önemli bir yere sahip olan Aquaman ülkemizde geçtiğimiz hafta vizyona girdi. Başrolünde Jason Momoa’nın yer aldığı film gişede rakip tanımadı.

Box Office verilerine göre Aquaman zirvede

Ülkemizdeki sinema sektöründe yayıncı ve yapımcı kavgası sebebiyle maalesef yerli yapımların üzerindeki sis perdesi hala kalkmadı. Birçok önemli filmin vizyon tarihi hala bilinmezken gişedeki rekabette her zaman olduğu gibi devam ediyor.

2018’in son hafta sonunda vizyona giren Jason Momoa’lı Aquaman zirvenin sahibi oldu. Box Office Türkiye verilerine göre film ülkemizde ilk hafta sonunda 238.346 kişi tarafından seyredildi.

ABD’de ikinci haftasını geride bırakan film, 67.4 milyon dolarla gerçekleştirdiği açılışı bu hafta 51.55 milyon dolarla devam ettirdi. Zirveyi bırakmayan DC Comics’in yeni filmi, şu ana kadar dünya genelinde 748.8 milyon dolara erişerek Justice League, Suicide Squad ve Man of Steel gibi filmleri geride bıraktı.

Filminde Justice League sonrasında yaşananlardan yola çıkılırken, Jason Momoa’nın hayat verdiği yarı insan yarı Atlantisli Arthur Curry ya da bilinen diğer adıyla Aquaman’in Atlantis’i savunma mücadelesine tanıklık ediyoruz.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.