Close

YSK Başkanı: Ekrem İmamoğlu, 27.889 oyla Binali Yıldırım’ın önünde

YSK Başkanı Sadi Güven, İstanbul’daki kesin olmayan seçim sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamaya göre, Ekrem İmamoğlu, 27.889 oyla Binali Yıldırım’ın önünde.

Güven, Ekrem İmamoğlu’nun 4.159.650, Binali Yıldırım’ın ise 4.131.761 oyda olduğunu açıkladı.

Sadi Güven’in açıklamaları şu şekilde:

AA benim müşterim değil. Dlolayısıyla bilgi servisi yapmıyorum. Benim üzetimden bir polemik yaratılmasın. Taranadığı andan itibaren tüm siyasi

Yüzde 80’in üzerinde bir veriyi siyasi partilerle paylaştık. Ben netleşip netleşmediğini bilemiyorum çünkü bir itiraz süreci var.

84 sandık itiraz nedeniyle sisteme taranmamış durumda.

İl seçim kurulları 2 gün içinde karar veriyor. Bazılarına orada karar verecekler. YSK’ya gelenler olacak oradaki sürede üç gün.

BBC

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.