Close

Vettel: 2019 Ferrari aracı göründüğü kadar kötü değil

Ferrari pilotu Sebastian Vettel, Mercedes’in ilk 6 yarışta 5 duble ve 6 galibiyet almasına rağmen 2019 araçlarının göründüğü kadar kötü olmadığını söyledi.

Monaco’da yarışı kazanan Lewis Hamilton’ın arkasında ikinci olan Vettel, bu sonucu alırken Valtteri Bottas’ın pit çıkışında lastik patlatması ve Max Verstappen’in ceza almasından faydalandığının farkında.

Vettel, kazanabilecek güce sahip olmasa da Ferrari aracının Mercedes aracından sonuçların gösterdiği kadar uzak olmadığını, daha fazla yere basma gücü eklediklerinde büyük adım atacaklarını düşünüyor.

Vettel, “Valtteri benden daha hızlıydı ancak geçmesinin imkanı yoktu çünkü düzlük hızımız gerçekten iyi. Sadece genel olarak yere basma gücümüz eksik. Bu konuda zayıf olduğumuzu biliyoruz.”

“Aracımızın göründüğü kadar kötü olduğunu düşünmüyorum. Sonuçlar daha iyi olmalı ancak şu anda aracı mutlu olacağımız çalışma aralığına getirirken zorlanıyoruz.”

“Bunu başardığımızda kesinlikle daha rekabetçi oluyoruz ancak henüz olmak istediğimiz yerden uzağız. Bu konuda ders çıkarmamız önemli. Kısa vadede aracı daha çok çalışma aralığına getirmeye odaklanmamız lazım.”

“Gelecek 3-4 yarışta aracımızı geliştirmeli, daha fazla yol tutuşu eklemeliyiz. Böylece daha hızlı olabiliriz. Bu kadar basit.” dedi.

Bu konuya şakayla yaklaşan Vettel, Ferrari’nin “yol tutuşu adamını” bulamadığını söyledi.

Vettel, “O adam çok iyi saklanıyor gibi. Şu anda nerede olduğunu bilmiyorum. Onu bulursanız ya da numarasına sahipseniz, biz bir süredir onu arıyoruz. Açığa çıkarabileceğimiz gizemli bir şey yok. Her zaman olduğu gibi detaylar ve sıkı çalışma ile yükselebiliriz.” dedi.

Vettel son olarak Ferrari gibi kendisinin de performans olarak en iyi döneminde olmadığını kabul ediyor.

Vettel, “Ben bu takımın bir parçasıyım, kendimi takımın üstünde görmüyorum. Bu sene araçla savaştığım bazı zor zamanlarım oldu.”

“Çok daha rahat hissettiğim bir dönemde değilim. Araçtan daha fazla performans çıkarabilecek kadar rahat değilim. Ancak sanırım bu, aracı doğru çalışma aralığına sokamamakla alakalı bir durum.”

“Oraya ulaştığımız zaman daha iyi hissedeceğim ve bunun üzerine ekleme yapacağız. Çok sık bu durum olmuyor ancak birkaç şeyin bir araya gelmesi sonucu bunlar yaşanıyor. Aracın genel performansı eksik. Genel performansımız daha iyi olsa, lastikleri daha sık çalışma aralığına sokabiliriz.”

“Ortada gizemli bir şey yok. Altı yarış geride kaldı. Bu seneki lastikleri doğru çalışma aralığına sokmak daha kritik.” dedi.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.