Close

Son zamanlarda tanıtılan araçlar arasında görünümüyle biraz gölgede kalan Morgan Plus Six, yine bu dönemin en popüler otomobillerinden Toyota Supra ve BMW Z4’ün motor ve şanzımanını kullanıyor.

Dışarıdan bakıldığında klasik Morgan modellerinin hafifçe makyajlanmışı olarak tanımlanabilecek modelde modern duran bölümler LED farlar ve jantlar olarak sıralanabilir. İç mekanda da seçimi sadelikten yana kullanan Morgan bu bölümde sunduğu dijital bilgisayar ekranı ve BMW’den alınan vites koluyla günümüze dönmüş.

Önceki araçlarında ahşap bir iskelet kullanan İngiliz üretici bu sefer alüminyum ve ahşabı birlikte kullanmış. BMW armasına sahip 3 litre hacimli, turbo beslemeli, sıralı 6 silindirli motoru 340 beygir güç, 500 Nm tork üretebilen otomobilde 8 ileri vitesli otomatik şanzıman sunulsa da manuel şanzıman da kısa süre sonra bizlerle olacak. 1.075 kg ağırlığa sahip olan Plus Six 0’dan 100 km/s sürate 4.2 saniyede ulaşabilirken maksimum sürati 267 km/s.

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Onur Koray

Ortaokul ve lise yıllarını İstanbul, Saint-Joseph Fransız Lisesi’nde geçiren Onur Koray, daha sonra üniversite eğitimini A.B.D.’nin Pennsylvania eyaletinde makine mühendisliğinde tamamladı. 2002 yılından bu yana Ekşi Sözlük’te Agamemnon adıyla yazdığı yazıları kişisel blog’u ile daha geniş bir içerikle sunan Onur Koray’ın otomobil yazıları, haftalık olarak Serinletici'de de yayınlanıyor. | onur.koray@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.