Close

Samsung’tan dikey katlanabilir telefon hamlesi

Samsung Galaxy Fold 2 için bekleyenleri heyecanlandıran haber geldi! 29 Ekim 2019 tarihinde başlayan Samsung Galaxy Developer Conference 2019, yeni katlanabilir telefona ve One UI 2 konseptine ev sahipliği yaptı.

Samsung Galaxy Fold 2 mi geliyor? Samsung bu ismi onayladı mı?

Yazılım odaklı konferansta yeni katlanabilir telefonu hakkında kısa bir video paylaşan Güney Kore devi, kapaklı bir tasarıma geçti. Ekranı daha esnek olan cihazlar için One UI 2 yazılımını geliştiren Samsung’un yeni cihazında bazı değişiklikler var.

Galaxy Fold sürecinde yaşadıklarından ders çıkaran teknoloji firması, bu sefer Galaxy S10 tasarımının ana hatlarını kullanmış. Zira açıldığında Galaxy S10’u andıran cihaz, katlandığında geleneksel kapaklı telefonlara benziyor.

Samsung Galaxy Fold 2

Yatay katlanma sisteminden dikey bir yapıya geçiş yapan Samsung’un cep dostu bir mimariyi seçtiği görülüyor. Kullanıcılardan bazıları, ekranı 6 inç olan yeni bir katlanabilir telefon bekliyor.

One UI 2 ile de meşgul olan Samsung, aynı zamanda geliştirdiği yazılımın bu tarz telefonlarda nasıl bir performans göstereceğini de ortaya koymuş oldu. Henüz yolun çok başında olan yeni katlanabilir telefon, ileride değişebilir.

Yayımladığı videoda “Galaxy Fold 2” ibaresini kullanmayan firma, anlaşıldığı üzere, bu ismi henüz onaylamış değil. 2020 yılının nisan ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Fold 2’nin bu videodaki telefonla aynı olması muhtemel.

Samsung Galaxy Fold 2 çıkış tarihi

Samsung, bu video ile beraber yeni bir katlanabilir telefon projesine imza attığını doğruladı ancak isim konusunda sessiz kaldı. Bunun dışında katlanabilir telefonlara güç veren Android 10, üçüncü parti uygulamalarının esnek OLED ekranlarında problem yaşamamasını sağlıyor.

Galaxy Fold 2’nin 6.7 inçlik bir ekrana sahip olacağı konuşuluyor. Yukarıdan aşağıya doğru çalışan bir menteşe sistemi yerine cihazın genişliğine müdahale eden bir mimariyi kullanan şirket, teknik detaylar hakkında konuşmadı.

Videoda yer alan katlanabilir telefonun kenarları ve çerçevesi gayet net gözüküyor. Önünde kamera deliği bulunduran isimsiz ürünün dayanıklılığı nasıl olacak merak konusu.

https://shiftdelete.net/samsung-galaxy-fold-2-iddiasi-ile-gundemde
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.