Close

Samsung Şubat ayında tanıtımını gerçekleştireceği yeni amiral gemisi Galaxy S11’e odaklansa da, Galaxy S10 Lite için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Sızıntılar sayesinde Galaxy S10 Lite özellikleri büyük oranda ortaya çıktı.

Galaxy S10 Lite özellikleri netleşmeye başlamış olsa da, tasarımsal açıdan nasıl bir model ile karşılaşacağımızı henüz tam olarak bilmiyoruz. Buna ek olarak cihazın resmiyet kazanması için beklenilen hamle nihayet geldi.

Galaxy S10 Lite özellikleri “Lite” değil

Galaxy S11 için FCC’ye başvuru yapıldı. FCC belgelerinde SM-G770F model numaralı cihazın S10 Lite olarak adlandırıldığı belirtiliyor. Bunun yanı sıra cihazın LTE Cat 14 modemin yer aldığı bir işlemci ile geldiği belirtiliyor.

Halen cevap bekleyen soru ise, bu cihazı “Lite” yapan özellik? Serinin en uygun fiyatlı modeli olan Galaxy S10e, 5.8 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Ancak, bu cihazı 6.7 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak.

Buna ek olarak Snapdragon 855 işlemciden güç alan S10 Lite, 8 GB RAM‘e sahip. Yani, hem tasarımsal açıdan hem de donanımsal açıdan Samsung’un bu yeni telefonunun “Lite” terimine uyum sağlamadığını belirtmeliyiz.

https://shiftdelete.net/galaxy-s10-lite-ozellikleri-ile-sasirtiyor
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.