Close

Xiaomi Mi Band 5 özellikleri belli olmaya başladı

Özellikle Mi Band serisi akıllı bileklikleri ile giyilebilir cihaz sektörünün önemli oyuncularından birisi olan Xiaomi geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Mi Band 4 ile başarısını oldukça üst noktalara taşıdı. Agresif diyebileceğimiz oldukça uygun bir fiyattan satışa sunulan Mi Band 4 neredeyse herkesin alabildiği bir cihaz oldu.

2019 yılının ikinci yarısında giyilebilir cihaz pazarında elde edilen bu yükselişin 2020’de devam etmesi isteniyor. Bu kapsamda Çinli teknoloji devinin yeni akıllı bilekliği: Xiaomi Mi Band 5 hakkında ilk detaylar ortaya çıkmaya baladı.

Xiaomi Mi Band 5 özellikleri ortaya çıktı

Mi Band 3’te 0.78 inç büyüklüğündeki renksiz ekran, Mi Band 4’te 0.95 inç büyüklüğünde renkli AMOLED ekrana dönüşmüştü. Bu yıl satışa sunulacak olan Mi Band 5 ise 1.2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olacak.

Ekran boyutundaki bu artış bilekliği çok daha işlevsel hale getirirken, küresel versiyonda NFC desteğinin olacağı belirtiliyor. Mi Band 4 modelinde tek ödeme seçeneği olarak Xiaomi’nin kendi servisi olan Mi Pay bulunuyor.

Band 5 ise Google Pay başta olmak üzere çok daha fazla ödeme seçeneğine izin verecek. Xiaomi’nin yeni akıllı bilekliğinin Çin’de yaklaşık 25 dolar fiyat etiketine sahip olması bekleniyor. Tabi, uluslararası modelin fiyatı daha yüksek olacak.

https://shiftdelete.net/xiaomi-mi-band-5-ozellikleri-saatleri-aratmayacak
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.