Close

Dünyanın birçok ülkesinde, kullanıcıların Apple ürünlerini deneyimleyebileceği mağazalar bulunuyor. Ülkemizde de iki mağazası ile faaliyette olan Apple, değişikliğe gitmeye karar verdi. Apple Store yenileniyor. Yeni Apple Store tasarımı ile ilgili ilk görüntüler ortaya çıktı.

Apple, hepimizin bildiği gibi geçen yıl servislerine ağırlık vermeye başladı. Tanıtılan servislerden biri de Apple Arcade oldu. Şirketin, aylık abonelik sistemi ile çalışan oyun servisi ülkemiz de dahil olmak üzere birçok ülkede kullanılabilir durumda. Apple bu servisini deneyim alanına taşımak için harekete geçti. Apple Store yenileniyor, Apple Arcade alanı geliyor.

Apple’ın mağazalarında oyunların deneyimlenmesi için Apple TV ve iPad’den faydalanılıyordu. Ancak, bu bayrağı Apple Arcade devraldı. Apple’ın interaktif ekranları New York‘taki Apple mağazasında hizmete başladı.

Popüler Arcade oyunlarının oynanabildiği deneyim alanında Apple Arcade logosu göze çarpıyor. Oyunların deneyimlenmesi için iPad modellerinden faydalanılıyor. Aynı zamanda bu alan Apple’ın üçüncü taraf aksesuarlarıyla da zenginleştirilmiş durumda. Beats’in kulaklıklarını iPad’lere bağlı bir şekilde görüyoruz.

Bu arada Apple, geçen ekim ayında Microsoft’un Xbox ve Sony’nin PlayStation oyun kontrolörlerini de satmaya başlamıştı.

Arcade, Mac modellerinde de kullanıcıların karşısına çıkıyor.

https://shiftdelete.net/apple-store-yenileniyor-iste-yeni-tasarim
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.