Close

Volkswagen Türkiye fabrika kararı bir kez daha ertelenmiş olabilir

Uzun bir süredir Volkswagen Türkiye fabrikası ile ilgili birçok haber gündeme geldi.

Gelen haberlere bugün bir yenisi daha eklendi. Türkiye’de şirket kuran Volkswagen’in yatırımını bir kez erteleme kararı aldığı iddia edildi. Şirkete yakın kaynaklar Volkswagen Türkiye fabrikası kararı ile ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Daha önce çıkan haberlerde Volkswagen’in yatırım kararını Suriye’de yürütülen askeri operasyon nedeniyle askıya alındığını ortaya koymuştu. Bugün gelen haber ile kararın bir kez daha ertelendiği söylendi. Reuters‘a konuşan şirkete yakın bir kaynak, Volkswagen’in yılın ortasına kadar zamanı olduğunu ve bu süreye kadar karar vereceklerini belirtti. Daha önce VW yaptığı açıklamada ise nihai kararın şubat ayında verileceğini açıklamıştı. Şimdilik kararın ertelendiğini söyleyebiliriz.

Eylül 2019’da fabrikanın Manisa iline kurulacağı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan tarafından açıklanmıştı. Ekim 2019’da ise Volkswagen, Volkswagen Turkey Otomotiv Sanayi A.Ş. isimli bir şirket kurdu. Şirketin sermayesi 943.5 milyon dolar olarak belirlenmişti.

https://shiftdelete.net/volkswagen-turkiye-fabrikasi-icin-kotu-haber
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.