Close

Yıllar geçiyor. Tüm sektörler gibi otomotiv sektörü de değişime ayak uyduruyor. 100 yıllık şirketlerin aldığı radikal kararları bizler de yakından takip ediyoruz. Son olarak, Alman otomobil devi BMW yeni bir haber ile gündeme geldi. BMW logosu değişti. Yeni BMW logosu ile ilgili ilk paylaşım geldi.

BMW’nin mevcut logosuna baktığımızda bizi 23 yıl öncesine götürüyor. Aradan geçen 23 yıl içinde birçok şey değişti. Bu değişime son ayak uyduran da logo oldu. Yeni BMW logosu ile ilgili açıklama da BMW Müşteri Markası Kıdemli Baş Yardımcısı Jens Thiemer‘den geldi. Thiemer “Yeni logo ve marka tasarımı, markanın mobiliteye ve gelecekteki sürüş keyfine verdiği önemi ve alaka düzeyini simgeliyor” dedi.

Logoya baktığımızda şeklinin korunduğunu görüyoruz. Ancak, tasarımda yeni bir yaklaşımın olduğu aşikar. Ortada hala Bavyera’nın mavi ve beyaz renkleri yerini koruyor. BMW yazı tipinde ise yeni bir font benimsenmiş durumda. Dış halka ise artık beyaz renkte düz bir tasarıma sahip. Ayrıca bazı degradeler de logonun geri kalanını dolduruyor.

Görsel ve kimlik değişiklikleri ile birlikte BMW, daha açık ve erişilebilir bir marka olmak, yani öyle algılanmak istiyor. Ayrıca, BMW Concept i4 elektrikli otomobil ile birlikte markanın bir elektrikli devrimi başlattığını da söyleyebiliriz.

https://shiftdelete.net/bmw-logosu-degisti-iste-yeni-logo
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.