Close

YouTube, 5G ve coronavirus teorileri için harekete geçti

Bir süredir gündemde, 5G baz istasyonlarının yaydığı radyasyonun insan sağlığına verdiği zarardan kaynaklı olarak Corona virüsünün artış gösterdiği ve daha fazla kişinin hayatını kaybettiği şeklinde iddialar yer alıyor. Söz konusu iddialara yönelik alınan ilk önlemlerden birisi de YouTube’dan geliyor. İngiltere’de 5G baz istasyonlarını kundaklayan insanların şimdi ise toplamda 4 farklı baz istasyonuna vandallık yaptığı ortaya çıktı.

5G baz istasyonları ve Corona virüsü bağlantısı hakkındaki iddialar sosyal medya üzerinden yayılarak birçok kişinin yanlış bilgilenmesine neden oldu. Söz konusu iddialara inanlar ise başta İngiltere olmak üzere bazı bölgelerinde 5G baz istasyonlarına vandallık uygulamaya başladı.

YouTube üzerinden yayılan bazı yanıltıcı ve aldatıcı videolar sonrası şirket, bu iddiaları dillendiren ve Corona virüsü hakkında yanlış bilgilendirme yapan içerikleri sileceğini vurguluyor.

Gündemimizde yer alan salgın hakkında şubat ayından beri yanlış bilgilendirme yapan yayınlar ile ilgili inceleme yapan YouTube şimdi de 5G baz istasyonları hakkında yanlış bilgilendirme yapan videolu içeriklere odaklanıyor.

Konu hakkında yapılan açıklamaya göre:” Corona virüsünü önlemek için tıbbi olarak asılsız yöntemleri tanıtan videoları yasaklayan politikalarımız var. Bize bildirildiği takdirde söz konusu içerikleri kaldırıyoruz. Ayrıca 5G ve Corona virüsü ile ilgili komplo teorileri üreten kullanıcıları da yanlış bilgilendirmenin önüne geçmek adına içeriklerini sınırlandırmaya başladık” deniyor.

Komplo teorisinden öteye geçemeyen söz konusu iddiaların sosyal medyada yayılmasının en büyük yardımcıları da dünyaca ünlü yıldız oyuncuların konu hakkındaki haberleri paylaşması olduğu kaydediliyor.

https://shiftdelete.net/youtube-5g-ile-corona-virusu-baglantili-teoriler-icin-karar
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.