Close

Alonso: 2021’de ‘üst seviye’ bir seride yarışacağım

Fernado Alonso, günlerdir süren spekülasyonların ardından 2021 yılında Formula 1’e geri dönmeyi düşündüğünü ama aynı zamanda IndyCar ile WEC’e baktığını doğruladı.

Fernando Alonso, 2018 sezonunun ardından Formula 1’den ayrılma kararı aldı ve 2019’u WEC gibi diğer serilerde yarışarak geçirdi.

Adı Ferrari ile anılan ancak İtalyan ekipten teklif almayan Alonso, son birkaç haftadır Renault F1 takımıyla görüşme halinde.

Alonso, bugün İspanyol basınına yaptığı açıklamada gelecek yıl Formula 1, WEC ve IndyCar’dan birisinde yarışacağını doğruladı.

“Motor sporlarında genç yaşta disiplin, takım çalışması ve özveriyi öğrenmek çok önemli. Bu özelliklere sahip olmadan profesyonel bir sporcu olmanız imkansız. Pek çok yetenekli insan var ancak çok azı hayatlarını veya kariyerlerini spora adamaya geliyor. Bunu yapmak için pek çok şeyi feda etmek zorundasınız.”

“Kendim için yeni maceralar ararken Dakar’a gittim. Bir bozuk para atmak ve gerçekten farklı bir aracın keyfini nasıl çıkarabileceğimi görmek gibiydi. Gelecekte oraya kesinlikle döneceğim.”

“2019, F1 yarışlarına katılmadığım ilk yıldı. Çok yoğun bir yıldı. Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda, Daytona’da, Indy 500’de ve Dakar’da yarıştım. Dinlenemediğim bir yıldı. 2020’de biraz rahatlamak istedim ve 23 Ağustos için planlanan Indy 500’e odaklanmak istedim.”

“2020’nin benim için sessiz bir yıl olacağını tahmin ediyordum ama sonrasında tüm bu pandemi oldu ve maalesef tüm sporcular için çok fazla sessizlik oldu. Çünkü aktivite yoktu.”

“Planım kendimi tamamen dinlendirmek, bataryalarımı doldurmak ve 2021’de en önemli yarışlara geri dönmek.”

“Hem fiziksel hem de zihinsel olarak en üst seviyedeyim. Bu yüzden de en üst seviyede yarışmak istiyorum ve başarılı olacağımdan %100 eminim.”

“Önümüzdeki iki veya üç yıllık süreç için en üst seviyedeki serilere, yani Formula 1’e, IndyCar’a ya da dayanıklılık yarışlarına dönmek istiyorum. Benim için bir sonraki zorluk Formula 1, Dayanıklılık Şampiyonası veya IndyCar olacak.”

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.