Close

Resmi: Fernando Alonso, 2021’de Renault ile F1’e dönüyor

2 kez Formula 1 Dünya Şampiyonu Fernando Alonso, 2 senelik aradan sonra Renault ile Formula 1’e geri dönüş yaptığını ve takım ile sözleşme imzaladığını açıkladı.

Enstone merkezli takımda 2002-2006 ve 2008-2009 dönemleri arasında yarışan Alonso, 2005 ve 2006 yıllarında Fransız takım ile Dünya Şampiyonluğu yaşamıştı.

F1’deki son yarışına 2018 yılında McLaren ile çıkan Alonso, bu dönemden itibaren Indy500’e ve Dakar Rallisi’ne katıldı. Katıldığı Indy500 yarışında sıralamalarda elenen ve yarışa katılamayan İspanyol pilot, 2020 Dakar Rallisi’nde ise genel klasmanda 13. olmuştu.

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.