Close

Bazı PlayStation 5 oyunları 700 liraya satılabilir

Bu sene içinde satışa sunulacak olan yeni konsollar arasında yoğun bir rekabet var. Hem Microsoft hem de Sony, sağlam bir şekilde çalışmalarına devam ederken, geçtiğimiz hafta Xbox Series S ve Series X‘in çıkış tarihleri ve fiyatları açıklandı. Sony ise 16 Eylül Çarşamba akşamı saat 23:00‘da düzenleyeceği etkinlikle birlikte bu bilgileri oyunseverlerle buluşturmaya başlayacak.

Ortaya çıkanlara göre PlayStation 5 ve PC için çıkacağı açıklanan Godfall isimli oyunun en yüksek paketi olan Ascended Edition 90 dolardan satışa sunulacak. Vergileri işin içine katmadan, bugünki kuru baz aldığımız zaman 674 TL‘ye satılacağını belirtelim. Vergileri de işin içine katarsak en az 700 liradan satılacağını ön görebiliriz. Hatta işin içine dolar değil de euroyu katarsak bu fiyat daha daha yükseklere çıkıyor. Çünkü PlayStation ve oyunları Türkiye‘ye euro bazlı geliyor.

PlayStation 5, godfall

Godfall’un 90 dolarlık paketinden çıkanlar ise şut şekilde; Godfall oyunu, Gold Valorplate tasarım paketi, Orange Vertigo Valorplate tasarım paketi, Gold Weapon paketi, Gold Shield, Gold Royal Banner, and Zodiac Knight Lobby Title.

Ortaya çıkan bu rakamlardan sonra, PlayStation 5’i almanın zor olacağını, fakat oyunlarına para ayırmanın daha da zor olacağını söylemek zor olmaz.

https://shiftdelete.net/700-liralik-playstation-5-oyunlarina-hazir-olun
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.