Close

WhatsApp’tan yeni sözleşme hakkında ilk geri adım geldi

WhatsApp, yeni kullanıcı sözleşmesine tepkiler sürerken ikinci bir açıklama ile ilk kez geri adım attı. WhatsApp’tan yapılan açıklamada 8 Şubat’ta devreye girecek sözleşme için yeni bir tarih verildi.

Son günlerde yeni kullanıcı sözleşmesiyle gündemden düşmeyen ve Türkiye’deki resmi kurumları harekete geçiren WhatsApp resmi açıklama yaptı.

WhatsApp Blog‘da paylaşılan açıklamada, “Son güncellememizde ne kadar kafa karışıklığı olduğunu pek çok kişiden duyduk. Endişeye neden olan birçok yanlış bilgi var ve herkesin ilkelerimizi ve gerçekleri anlamasına yardımcı olmak istiyoruz.” denildi. Kullanıcı sözleşmesi ile uçtan uca şifreleme ile korunan özel mesajların ne Facebook ne de WhatsApp tarafından görülmediğinin de altı çizildi.

WhatsApp sözleşmesi geri adım

WhatsApp açıklamasında şu ifadelere yer verildi: “İnsanlardan şartları incelemelerinin ve kabul etmelerinin isteneceği tarihi geri alıyoruz. 8 Şubat’ta hiç kimsenin hesabı askıya alınmayacak veya silinmeyecek. Ayrıca, WhatsApp’ta gizlilik ve güvenliğin nasıl çalıştığına dair yanlış bilgileri temizlemek için çok daha fazlasını yapacağız. 15 Mayıs’ta yeni kullanıcı sözleşmesi sunulmadan önce, insanların rahatça gözden geçirmesi için kademeli olarak süreci ilerleteceğiz.”

Böylece WhatsApp’ın, 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe gireceğini duyurduğu yeni gizlilik sözleşmesinin tarihi 15 Mayıs’a ertelendi.

https://shiftdelete.net/son-dakika-whatsapp-sozlesme-tarihini-erteledi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Olgu Atanay

Olgu Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.