Close

Xiaomi de Türkiye’de üretim yapmaya başlayabilir

Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin, İstanbul Avcılar‘da akıllı telefon üretimine başlaması bekleniyor.

Türkiye Gazetesi’nin dayandırdığı kaynak neticesinde akıllı telefon üreticisi, Türkiye’deki gerçekleştireceği üretim faaliyetleri için İstanbul’u seçti.

Türkiye’deki telefon üretim faaliyetlerini gizli bir şekilde sürdüren Çinli üretici, İstanbul Avcılar’da faaliyet gösteren ve Apple ile Xiaomi’nin tedarikçisi konumunda bulunan Salcomp’un fabrikasında üretim faaliyetlerine başlayacak.

Ayrıca 14 bin metrekarelik kapalı alan üzerine kurulan akıllı telefon fabrikasının, iki bin kişiye istihdam sağlaması bekleniyor. Ek olarak kaynağa dayandırılan iddialara göre Xiaomi‘nin 2021 ilk çeyreğinde üretime başlayacağı ifade ediliyor.

Son olarak giriş seviyesi telefonların üretilmesi beklenen fabrikanın detaylarının, ilerleyen günlerde Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Xiaomi tarafından yapılacak basın toplantısı ile açıklanması bekleniyor.

https://shiftdelete.net/xiaomi-turkiyede-uretim-yapmaya-hazirlaniyor
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.