Close

F1 2021 Bahreyn GP sıralama turları notları

Kış arasının ardından F1 sezonunu Bahreyn GP ile açtık.

Turbo hibrit çağında ilk defa bir açılış yarışında Mercedes dışında bir takıma giden pole, 2021’den neler bekleyeceğimizin işareti olabilir mi?

Elbette olabilir!

Mercedes’in hız saklamasının tüm antrenman ve testlerde geçerli olabileceği gerçeği, sıralama turları hatta Q3’e kadar net bir cevaba kavuşmayacaktı. Ancak Verstappen’in 0.4 saniyeye yakın bir farkla aldığı pole pozisyonu, Red Bull’un ve elbette Honda’nın harika bir iş yaptığının kanıtı oldu. Verstappen sonunda yeteneğini sergileyeceği bir araçla yeni sezona başlamış gibi duruyor.

Ferrari, 2020 yılına göre kesinlikle daha derli görünüyor ve Leclerc, aldığı dördüncülükle performans anlamında aracın önüne geçmiş vaziyette. Sainz ise takıma hızla uyum sağlıyor ve şimdilik araç seviyesinde bir sıralama sonucu olan sekizincilikle yetindi.

McLaren ve Alpine performansları da merak edilenler arasında elbette. McLaren beklenenin bir tık altında, Alpine ise sıralama ve test performansının özellikle Alonso etkisiyle biraz daha üzerinde göründü.

Alpha Tauri, Red Bull gibi Honda motorunun etkisiyle uçuşta. Tsunoda çaylak olarak parlarken Gasly de güçlü görünüyor. Tabii Alpha Tauri’nin Q2’de kendine biraz fazla güveni orta lastik denemesiyle Tsunoda’nın elenmesine sebep oldu ancak bu, takımın gücüne gölge düşürmez.

Aston Martin’de heyecan yok. Vettel’in Q1’de elenmesi sarı bayraklar ve şanssızlık olarak nitelendirilebilir. Stroll de vasat bir onunculuk aldı sıralamalarda.

Williams en kötünün bir iyisi, Haas ise Mick Schumacher dışında kayda değer hiçbir olumlu yöne sahip değil.

Sıralama seansı ile güzel bir 2021 sezonuna başladık. Devamının da bu şekilde gelmesi dileğiyle…

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Guru Formula 1

Formula1 hakkında inside bilgiler, gerçek uzman yorumları... twitter.com/GuruFormula1 instagram.com/guruformula1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.