Elon Musk: Tesla Cybertruck üretimi 2022 yılına ertelendi

Share

Elon Musk, Cybertruck üretiminin 2022 yılına kadar erteleneceğini açıkladı. Bu önemli gelişmeyi de ikinci çeyreğin mali sonuçlarıyla ilgili bir Tesla telekonferansı sırasında duyurdu.

Elon Musk, mikroçip sıkıntısı devam ettiği için mevcut koşullarda Cybertruck üretimine başlamanın son derece kârsız olacağını söyledi. Buna ek olarak, ona göre Cybertruck için çok fazla pil yok. Bu aracın yeni nesil 4680 pillerle donatılacağını hatırlatalım.

Şimdi üretirsek, fiyat iki katına çıkar

Musk, Tesla’nın 4680 pil hücresi üretimini artırmak için elinden geleni yaptığını, ancak Cybertruck’ın seri üretimi hakkında konuşmak için hala çok az pile sahip olduklarını belirtti. Elon, crossover modelinin üretimine başlayabileceğini ancak fiyatının en az iki kat artacağını açıkladı. Tesla daha önce Cybertruck’ı 40.000 dolara satma sözü vermişti ancak şimdi üretime başlanırsa, fiyat etiketi 70.000 dolara fırlayacak.

Tesla Cybertruck üretimi 2022 yılına ertelendi

Musk bunu şu şekilde açıkladı: Ne kadar çok elektrikli araç üretirseniz, size o kadar ucuza mal olur. Bu durum da müşterilere yansır. Tesla’nın motorlar ve enerjiden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı da bu konuşma sırasında Cybertruck’ın şu anda alfa testinde olduğunu belirtti. Bu, geçişin yalnızca temel düzeyde hazır olduğu ve hala biraz çalışmaya ihtiyacı olduğu anlamına geliyor. Şirket, 2021’in sonunda beta test aşamasına yaklaşmayı planlamakta.

https://www.donanimhaber.com/tesla-cybertruck-uretimi-2022-yilina-ertelendi--136890