Miami’de vergiler Bitcoin ile ödenmeye başlayabilir

Share

ABD’nin Florida eyaletinde bulunan Miami şehrinin belediye başkanının yaptığı yeni açıklamalara göre şehir, yeni bir adım atarak vergilerin Bitcoin ile ödenmesini sağlayacak yolları araştırıyor.

ABD’nin Florida eyaletinin en büyük ikinci şehri olan Miami, Bitcoin ile ilgili yeni adımlar atmaya hazırlanıyor. Bitcoin’e desteği ile bilinen belediye başkanı Francis Suarez, şehirdeki vergilerin ödenmesinde BTC’nin kabul edilmesi ile ilgili yolların araştırılmaya başlandığını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde The Best Business Show isimli programa katılan Suarez, Bitcoin’in giderek yaygınlaştığı şu günlerde lider kripto para birimini Miami’de kullanmanın giderek daha mantıklı bir fikir hâline geldiğini belirtti.

Francis Suarez

Suarez açıklamalarında şunları söyledi: “Bazı eyalet yasalarında değişiklikler gerekebilir. Bu sebeple de eyaletle birlikte Bitcoin hakkındaki düzenlemeler, bilançomuzda tutma yolları gibi şeyler üzerinde birlikte çalışıyoruz. Bitcoin giderek daha yaygın hale geliyor. Artan enflasyon sebebiyle de BTC’yi şehrimizde kullanmanın doğru hareket olduğunu düşünüyorum.”

Şehrin altcoin’i olması planlanan MiamiCoin (MIA) isimli coinin geliştirilmesine de öncülük eden Suarez, Bitcoin’in vergi sistemlerine entegre etmenin yollarını araştırmaya başladıklarını belirtti:

“Bence Bitcoin’i yaygınlaştırmanın bir yolu da hükümetlerin ona düşman olmasını engellemek ve teknolojisinin faydalarını benimsemek. Bitcoin ile maaş ve vergi ödenmeleri konusunda araştırmalarımıza başladık. Ekim ayında da bunların kabul edilmesini sağlamak için eyalet yönetimine teklif yapmayı planlıyoruz. Eğer onay alınırsa vergilerin Bitcoin ile ödenebilme şansı olacak.”

https://www.donanimhaber.com/miami-belediye-baskani-btc-ile-vergi-odemek-mumkun-olabilir--139645