De Vries: F1’deki kariyerimin erken bitmesi üzücü

Share

De Vries, 2023 sezonunda beklentileri karşılayamadığı için takımdan ayrılmak zorunda kaldı ve Macaristan Grand Prix’sinden itibaren yerini Red Bull’un yedek pilotu Ricciardo aldı.

De Vries bu olaydan sonra bir süre sessiz kaldı, ancak Çarşamba günü sosyal medyada bir açıklama yayınladı.

Red Bull ve AlphaTauri’ye kendisine F1’de bir fırsat verdikleri için teşekkür eden De Vries, yarım sezondan daha az süre yarışabilmenin verdiği üzüntüyü de paylaştı.

De Vries, “Sizden küçük bir ricam var… Yaşananlardan sonra kendime biraz zaman tanımak ve sosyal medyadan uzaklaşmak istedim ve bunu yapmaya devam edeceğim.”

“Red Bull ve Scuderia AlphaTauri’ye hayalimi gerçekleştirme imkanı sundukları için minnettarım. Tabii ki, uzun süredir hayalini kurduğum F1’deki kariyerimin erken bitmesi üzücü.”

“Ama hayat bir hedef değil, bir yolculuktur ve bazen istediğiniz yere varmak için zorlu engelleri aşmanız gerekir.”

“Yaşadığım şanslı hayata, yol arkadaşlarıma ve aileme teşekkür ediyorum. Bu sadece başka bir tecrübe; geleceğe umutla bakıyor ve yeni maceraları sabırsızlıkla bekliyorum.”

“Geçen hafta bana gönderdiğiniz nazik ve destekleyici mesajlar için hepinize çok teşekkür ederim. Desteğinizi hissetmek beni mutlu etti.”

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...