Eddie Irvine: Hamilton’ın F1’de şampiyonluk şansı zor

Share

Formula 1 dünyasında heyecan dolu bir sezon bizi bekliyor. Geçtiğimiz yılın sonunda Mercedes ve Ferrari, dikkat çeken performanslarıyla göz doldurmuştu. Özellikle Mercedes’in teknik direktörü James Allison’ın geri dönüşü, yeni sezonda nasıl bir araç ortaya konulacağı konusunda büyük bir merak uyandırıyor.

Yeni sezonda Lewis Hamilton, uzun yıllardır olduğu gibi Mercedes’in direksiyonunda olacak ve sekizinci şampiyonluğunu hedefleyecek. Ancak eski Formula 1 pilotu Eddie Irvine, Hamilton’ın yaşının ilerlemesi nedeniyle artık genç rakibi Max Verstappen ile başa çıkamayacağını düşünüyor.

Irvine, La Gazzetta Dello Sport’a yaptığı açıklamada, “Hamilton ve Mercedes için zafer dönemi sona erdi.” ifadelerini kullandı. Ancak Irvine, Hamilton’ın hala üst düzey bir sürücü olduğunu vurgulayarak, “Lewis, Verstappen ile boy ölçüşemese de, F1 aracında harika bir iş çıkarıyor.” dedi.

Eddie Irvine, Hamilton’ın Toto Wolff liderliğindeki Mercedes ekibinin bir kez daha hızlı bir araç yapması durumunda bir veya birkaç yarış kazanabileceğini belirtti. Ancak sekizinci şampiyonluk hayalinin gerçekleşmesi konusunda şüpheli olduğunu ifade etti. Irvine, tecrübesi sayesinde Hamilton’ın her fırsatı nasıl kullanabileceğini bildiğini, ancak genç ve hızlı rakibi Verstappen’in üstün yeteneklere sahip olduğunu dile getirdi.

Bu nedenle, Hamilton’ın bir kez daha şampiyon olma olasılığına karşı Irvine’in şüpheleri devam ediyor.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...